کنترل فشار خون رانندگان اسنپ

فشار خون بالا مهمترین و شایع ترین دلیل بیماری های قلبی عروقی، سکته های قلبی و مغزی و بیماری های مزمن کلیوی است در حالی که به سادگی می توان آن را تشخیص داد و برای بهبود آن اقدام کرد.

کنترل فشار خون رانندگان اسنپ

به گزارش خبرنگاران، بنابر اعلام اسنپ، تازه ترین نتایج مطالعات جهانی نشان می دهد که جمعیت مبتلایان به فشار خون بالا در ایران رو به رشد است و همه ما در برابر کنترل این رشد مسئول هستیم. بر اساس آخرین مطالعات حدود 12 میلیون نفر در ایران نه تنها فشار خون نرمال ندارند بلکه از آن اطلاع هم ندارند، چرا که تنها سه میلیون نفر در ایران داروی تنظیم فشار خون مصرف می کنند. 27 اردیبهشت هر سال روز جهانی فشار خون است. به همین مناسب اسنپ و مجموعه داروسازی دکتر عبیدی اقدام به برگزاری پویشی کرده اند تا در آن موضوع اندازه گیری فشار خون را یادآوری کنند. پیش از هر چیز می بایست از اندازه فشار خون آگاه بود تا در صورت نیاز برای درمان آن اقدامات لازم را انجام داد.

رانندگان ناوگان اسنپ در 16 و 17 اردیبهشت در ساختمان اسنپ واقع در خیابان گاندی در معرض معاینه قرار گرفتند تا آنها نیز از فشار خون خود آگاه باشند. علاوه بر این، آنها به عنوان کسانی که روزانه در مجاورت تعداد زیادی از همشهری های تهرانی هستند، وظیفه اطلاع رسانی ویژه ای دارند. رانندگان اسنپ با بروشوری که در خودرو خود دارند، به آنها یادآوری می کنند تا با مراجعه به پزشک یا هر راه دیگری اقدام به اندازه گیری منظم فشار خون خود کنند. اطلاع منظم از فشار خون می تواند به پایداری سلامت هر یک از ما کمک کند.

فشار خون چیست؟

فشار خون که به اختصار با BP آن را نمایش می دهند به میزان فشاری گفته می شود که خون در هنگام گردش در بدن به دیواره رگ ها وارد می کند. فشار خون یکی از علائم حیاتی بدن است. عامل تولید این فشار، قلب است که بی وقفه خون را در بدن پمپاژ می کند. پس می توان نتیجه گرفت که فشار خون در رگ های نزدیک به قلب بالا و هر چه از قلب فاصله می گیرد کمتر است. فشار خون به خودی خود نه بد است و نه خوب و زمانی که بالا یا پایین تر از حد نرمال باشد، نشانه ای نگران کننده است.

واحد اندازه گیری فشار خون میلی متر جیوه است که آن را با mmHg نمایش می دهند و در تمام جهان مشترک است. حتماً پیش آمده است که پیش پزشک رفته باشید و این عبارت به گوشتان خورده باشد: فشار شما عدد ایکس روی عدد ایکس است. همان طور که می بینید فشار خون با دو عدد تعریف می شود. عدد اول بیشترین فشار در یک تپش و عدد دوم کمترین فشار میان دو تپش است که به رگ ها وارد می شود. به طور طبیعی در بدن مردان عدد اول نباید بالاتر از 127 و عدد دوم نباید کمتر از 77 باشد و در بدن زنان عدد اول 122 است و عدد دوم 77. بالاتر یا پایین تر بودن فشار خون از این دو عدد می تواند نشانه ای از بیماری باشد.

روابط عمومی اسنپ از شما هم دعوت می کند که با اطلاع رسانی درباره فشار خون، دیگران را از این موضوع آگاه کنید تا همه سالم تر زندگی کنیم.

انتهای رپرتاژ خبری

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کنترل فشار خون رانندگان اسنپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل فشار خون رانندگان اسنپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید