هرم بزرگ جیزه مصر یا یک ماشین انرژی غول پیکر؟

وبسایت گجت نیوز: هرم بزرگ جیزه در مصر یکی از شگفت انگیزترین سازه هایی است که تاکنون در زمین ساخته است. این هرم بزرگ با اینکه یک بنای تاریخی عظیم به حساب می آید؛ به دلیل تکنیک های مبهم در ساخت، حتی پس از صد ها سال مطالعات باستان شناسی هنوز هم تمام راز های ساخت خود را فاش نکرده است.

هرم بزرگ جیزه مصر یا یک ماشین انرژی غول پیکر؟

محققان جریان اصلی معتقدند که این بنا به سفارش فرعون خوفو به عنوان مقبره در یک دوره 10 الی 20 ساله ساخته شد و کار آن در سال 2560 قبل از میلاد مسیح به خاتمه رسید. با این حال، برخلاف کوشش های زیادی که برای اثبات مقبره بودن این هرم بزرگ صورت گرفت؛ در این سال ها حتی یک مدرک باستان شناسی یافت نشده که به مقبره بودن هرم اشاره داشته باشد. پس اگر این هرم قرار نبوده یک مقبره باشد، هدف اصلی از ساخت آن چه بوده است؟ ما در این مقاله 10 دلیل آورده ایم که چرا هرم بزرگ جیزه می توانسته یک ماشین انرژی غول پیکر باشد:

1- مصالح به کار رفته

برای درک این مسئله که چگونه چنین چیزی امکان پذیر است، ابتدا باید نگاهی داشته باشیم به مصالحی که در ساخت هرم به کار گرفته شده است. مصالح ساختمانی که این بنا با آن ساخته شده است از خواص الکتریکی خاصی بهره می برند. دیرینه شناسان یافته اند که سنگ های گرانیت استفاده شده در راهرو های هرم کمی به رادیواکتیو آغشته هستند. این ویژگی به سنگ اجازه می دهد که هوا را الکتریسیته کند.

2- سنگ آهک تورا و ماده معدنی دولومیت

به دلایلی، سازندگان در سطوح داخلی هرم بزرگ از ماده معدنی دولومیت که رسانای برق است استفاده نموده اند. علاوه بر این، سنگ آهک تورا (از سنگ های معدن دوران مصر باستان) بخش های بیرونی هرم را پوشانده است که یک عایق الکتریکی کارآمد محسوب می گردد.

3- محل قرارگیری

علاوه بر این ها، هرم بزرگ جیزه به صورت تصادفی در جایی که هم اکنون واقع شده است ساخته نشده است. همانند بسیاری از بنا های باستانی دنیا، هرم بر روی یک منبع قدرتمند انرژی زیرزمینی واقع شده است.

4- جریان های تلوریک

زمین شناسی فلات جیزه مصر، ما را متوجه وجود مقدار زیادی از نیرو های الکترومغناطیسی کره زمین در آن ناحیه می نماید. در سطح زیرین هرم، نیرو های الکتریکی طبیعی در حال رفت و آمد هستند که با نام جریان های تلوریک یا جریان زمین شناخته می شوند. جریان تلوریک یک جریان الکتریکی است که از زیرزمین یا از میان دریا عبور می نماید. جریان های تلوریک به دلایل طبیعی و فعالیت های انسانی به وجود می آیند و این جریان ها الگوی پیچیده ای برای فعل و انفعال دارند.

5- نشانه ای از مشعل یا آتش وجود ندارد

با اینکه بسیاری از محققان این ایده را قبول ندارند، اما مدارکی وجود دارد که نشان می دهد مصریان دوران باستان هزاران سال قبل، از الکتریسیته استفاده می نموده اند. اگر به اتاق ها و راهرو های هرم بزرگ جیزه نگاهی داشته باشیم؛ هیچ نشانه ای وجود ندارد که این سازندگان قدیمی از مشعل یا آتش برای روشن کردن درون هرم استفاده نموده باشند. همچینین اثری از وجود لکه دوده و دود در راهرو ها دیده نمی گردد.

6- مجسمه ها و نقاشی های معابد مصری

در معابد مختلف مصری، مجسمه ها و نقاشی هایی وجود دارد که باستان شناسان، آن ها را چراغ های بزرگ تعبیر می نمایند. گذشته از این، اگر نگاهی به باتری های باستانی بغداد (باتری اشکانی) مشهور داشته باشیم، متوجه می شویم که این دستگاه ها در هزاران سال قبل، واقعا الکتریسیته فراوری می نموده اند.

7- مدرکی از مقبره بودن هرم وجود ندارد

همان طور که قبل تر اشاره شد هیچ مدرکی وجود ندارد که به مقبره بودن هرم اشاره داشته باشد و این ایده توسط طراحی داخلی هرم پشتیبانی می گردد.

8-طراحی داخلی هرم

هرم بزرگ جیزه با تمامی مقبره های کشف شده در مصر باستان متفاوت است. درون هرم از نظر طراحی، سرد به حساب می آید. هیچ دکوراسیونی ندارد؛ مصالح ساختمانی متفاوتی در ساختش استفاده شده و حتی یک مومیایی داخل آن کشف نشده است.

9-تمرکز انرژی الکترومغناطیسی

آخرین تحقیقات علمی اثبات نموده اند که هرم بزرگ جیزه انرژی الکترومغناطیسی را متمرکز می نماید. این کشف هرآنچه که در خصوص هرم می دانستیم را تغییر داد. این اطلاعات جدید توسط یک تیم تحقیق آلمانی و روسی بدست آمده است که ثابت نموده اند هرم بزرگ جیزه انرژی الکترومغناطیسی را در اتاق هایش متمرکز می نماید.

10- سطح زیرین و پایینی هرم

هرم همچنین در سطح زیرین و در بخش های پایین، انرژی الکترومغناطیسی را در خود جمع می نماید. محققان به این مسئله علاقه نشان دادند که هرم بزرگ جیزه در مقابل موج های الکترومغناطیسی متناسب یا به عبارت دیگر، طول رزونانسی چگونه واکنش نشان می دهد.

حالا، چرا یک مقبره باید انرژی الکترومغناطیسی را جمع آوری و متمرکز کند؟

منبع: برترین ها

به "هرم بزرگ جیزه مصر یا یک ماشین انرژی غول پیکر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرم بزرگ جیزه مصر یا یک ماشین انرژی غول پیکر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید