ساماندهی راسته کتابفروشان در دستور کار شورای شهر

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به فعالیت های این مجموعه در ساماندهی راسته های کتابفروشان، گفت: برای تقویت طیفی از فعالیت ها که به تقویت راسته کتابفروشی یاری می نماید، به وسیله سیاست های تشویقی کارهای خود را دنبال می کنیم.

ساماندهی راسته کتابفروشان در دستور کار شورای شهر

علی اعطا؛ عضو هیات رئیسه و سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: در تهران چند راسته داریم که با موضوع کتابفروشی شناخته شده هستند و هویت پیدا نموده اند که از میان آن ها می توان به خیابان کریمخان و انقلاب اشاره نمود. طی سال های اخیر این راسته ها به تدریج بزرگ شده اند و توسعه پیدا نموده اند و در عمق محله ها و کوچه های عمود بر خیابان اصلی هم نفوذ پیدا نموده اند.

به گزارش خبرگزاری ایبنا، اعطا با بیان اینکه هیچ طرحی برای ساماندهی این راسته ها وجود نداشته است، شرح داد: طرح ساماندهی یکی از کارهایی که است که در راسته هایی که هر کدام به یک موضوعی شناخته می شوند اجرایی می کنیم تا با موضوعات آن متناسب باشد.

وی یادآور شد: در این زمینه غیر از بحث های افزایش کیفیت محیطی و فضا، کوشش داریم فعالیت های آن راسته را بازنگری کنیم تا برخی از فعالیت ها تسهیل گردد و برخی فعالیت های نامتجانس از آن محل دور گردد.

اعطا درباره چگونگی تسهیل شدن فعالیت راسته کتابفروشی ها، شرح داد: در این زمینه امتیازاتی برای فعالیت های متجانس با کتابفروشی در نظر گرفته می گردد، زیرا یکی از کارهایی که در طرح های ساماندهی انجام می دهیم این است که یکسری فعالیت ها در محله ها تسهیل، منع یا سخت گردد.

وی تاکید نمود: در این زمینه ما به جای اینکه منعی ایجاد کنیم، شخص ترجیح دهد که آن کار را در محله دیگری دنبال کند، در این راستا برای تقویت طیفی از فعالیت ها که به تقویت راسته کتابفروشی یاری می نماید به وسیله سیاست های تشویقی کارهای خود را دنبال می کنیم.

اعطا با بیان اینکه در شورا این موضوع را پیگیری می کنیم، گفت: شهرداری هم همزمان آنالیز هایی برای ساماندهی کارها انجام می دهد و امیدواریم تا انتها سال 1398 در این زمینه به نتایج ملموسی دست پیدا کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "ساماندهی راسته کتابفروشان در دستور کار شورای شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساماندهی راسته کتابفروشان در دستور کار شورای شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید