خبرنگاران انسجام و همدلی از لازمه های مهم رونق مالی استان است

بندرعباس- خبرنگاران- استاندار هرمزگان با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران، گفت: لازمه رونق مالی استان علاوه بر استفاده از ظرفیت ها، همدلی و انسجام است.

خبرنگاران انسجام و همدلی از لازمه های مهم رونق مالی استان است

فریدون همتی شامگاه دوشنبه در نشست آنالیز مسایل شرکت سهامی زراعی جگین گفت: ورود سرمایه گذاران جدید زمینه رونق مالی استان را فراهم می نماید و باید از سرمایه گذاران حمایت کرد.

وی با تاکید بر ضرورت برطرف موانع موجود در راستا سرمایه گذاری های جدید در هرمزگان، اضافه نمود: همه باید کوشش کنیم تا سرمایه گذاران مسائل کمتری داشته باشند.

همتی با بیان اینکه در شرایط موجود مالی کشور باید بیش از گذشته از سرمایه گذاران حمایت کرد، گفت: علاوه بر جذب سرمایه گذار جدید باید کوشش کرد تا فراوری و اشتغال فعلی نیز حفظ گردد.

استاندار هرمزگان توضیح داد: اجرای طرح های بزرگ سرمایه گذاری همانند شرکت سهامی زراعی جگین، احتیاجمند اراده مضاعف است.

همتی بیان داشت: در پروژه های بزرگ باید افراد و شرکت های توانمند مشارکت نمایند و احتیاج است با همت بیشتر همه دستگاه های اجرایی، زمینه را برای سرمایه گذاری بهتر در این شرکت ها فراهم کنیم.

وی اعلام کرد: زمین های مستعد کشاورزی در منطقه جگین شهرستان جاسک تاکنون به درستی مورد استفاده قرار نگرفته است.

استاندار هرمزگان توضیح داد: طبق نظر کارشناسی و با توجه به وضعیت این شرکت در راستای استفاده مطلوب از استعداد موجود در سد جگین ورود سرمایه گذار جدید جهت بازسازی و توسعه شرکت لازم و لازم است.

همتی تاکید نمود: استان هرمزگان دارای ظرفیت های بسیاری برای سرمایه گذاری است که باید برای جذب سرمایه گذار و رشد و توسعه مالی استان این ظرفیت ها به خوبی معرفی شوند.

شرکت سهامی زراعی جگین در سال 87 به عنوان اولین شرکت سهامی زراعی هرمزگان با 570 نفر عضو در منطقه جگین جاسک راه اندازی شده است.

شرکت های تعاونی فراوری و سهامی زراعی نهادهای غیردولتی هستند که توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران راهنمایی و حمایت می شوند.

در استان هرمزگان 23 شرکت تعاونی فراوری روستایی و یک اتحادیه شرکت های تعاونی فراوری استانی و دو شرکت سهامی زراعی وجود دارد که 60 روستا، تعداد 4 هزار و 200 نفر بهره بردار و بیش از 40 هزار هکتار اراضی کشاورزی متعلق به شرکت و اعضاء را زیرپوشش دارند.

استان هرمزگان واقع در جنوب کشور دارای یک میلیون و 700 هزار نفر جمعیت می باشد که حدود 47 درصد این جمعیت در روستاها زندگی می نمایند.

شهرستان جاسک در 300 کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

7198/6048

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران انسجام و همدلی از لازمه های مهم رونق مالی استان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انسجام و همدلی از لازمه های مهم رونق مالی استان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید