ثبت اختراع دستگاه پرتابل خانگی چند منظوره تمرینات ورزشی

دستگاه پرتابل خانگی چندمنظوره تمرینات ورزشی در پژوهشگاه علوم ورزشی ثبت اختراع شد.

ثبت اختراع دستگاه پرتابل خانگی چند منظوره تمرینات ورزشی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه علوم ورزشی، دستگاه پرتابل خانگی چندمنظوره تمرینات ورزشی در پژوهشگاه ثبت اختراع شد، این دستگاه با ترکیب و تجمیع چندین دستگاه تمرینی در یک دستگاه (All in One) و حذف بعضی زوائد دستگاه های تمرینی بزرگ، ضمن فراهم کردن امکان تمرینات مختلف ورزشی، حجم به نسبت کمی را اشغال نموده و قابلیت حمل را دارد.

دستگاه مذکور باهدف تسهیل نمودن امکان ورزش کردن برای افراد مختلف بویژه گروه های خاص طراحی شده و قابلیت استفاده و نصب در منزل، ادارات، مراکز درمانی فیزیوتراپی، مراکز درمانی اصلاح حرکات، مکان های عمومی ورزشی، باشگاه های آمادگی جسمانی و بدنسازی سالن های ورزشی را دارد.

هدف دیگر این اختراع، افزایش شمول حرکات تمرینی و ترغیب بیشتر افراد برای ورزش کردن در محلی که در دسترس آنها قرار گرفته است و مرتفع نمودن نقایص دستگاه های موجود در بازار بود. جامعه هدف این دستگاه، تمام افرادی هستند که در پی ارتقای سطح آمادگی جسمانی خود و رسیدن به تناسب اندام می باشند.

همچنین، افرادی که دچار آسیب های جسمانی شده اند برای اجرای حرکات و تمرینات فیزیوتراپی و حرکات اصلاحی، می توانند از این دستگاه بهره ببرند.

هادی روحانی عضو هیات علمی گروه فیزیولوژی ورزشی پژوهشگاه و سیدعباس علوی تبار، دانشجوی کارشناسی ارشد فیزیولوژی ورزشی پژوهشگاه در قالب پروژه خاتمه نامه کارشناسی ارشد، پیروز به اختراع این دستگاه ورزشی شده اند.

این دستگاه به شماره 98377 در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تائید و به ثبت رسیده است. به گفته مخترعان، به زودی نمونه های صنعتی آن با حمایت سرمایه گذاران فراوری و به بازار عرضه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ثبت اختراع دستگاه پرتابل خانگی چند منظوره تمرینات ورزشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت اختراع دستگاه پرتابل خانگی چند منظوره تمرینات ورزشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید