او نامش آبه شینزو است نه شینزو آبه!

در اکثر رسانه های دنیا از جمله ایران نام نخست وزیر ژاپن مشهور به شینزو آبه است. این اما از آن غلط های مصطلحی است که صدای مقام های ژاپنی را هم درآورده و آنها از رسانه های دنیا خواسته اند نام مقام هایشان را درست بیان کنند.

او نامش آبه شینزو است نه شینزو آبه!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران،اوایل خرداد در بحبوحه تنش های میان آمریکا و ایران و توجه کشورهای دیگر به آینده منطقه، وزارت خارجه ژاپن بیانیه ای صادر کرد. ژاپن درخواستی از جهان داشت و آن پایان دادن به تلفظ اشتباه اسامی افراد در این کشور بود.

تارو کونو، وزیر امور خارجه ژاپن در نشست خبری خود گفت: دولت امیدوار است از این پس نام نخست وزیر این کشور مانند رئیس جمهور چینشی جین پینگ به صورت آبه شینرو نوشته و خوانده شود.

وزیر خارجه ژاپن در این باره می گوید: به زودی درخواست خود را به رسانه های بین المللی می فرستم.او امیدوار بود رسانه های انگلیسی زبان ژاپنی، زودتر و سریع تر از بقیه از این دستورالعمل پیروی کنند.

اما سوال اینجاست که چرا اسامی ژاپنی دچار چنین تغییری می شوند؟

اول نام خانوادگی

در ژاپن اسامی با کشورهای دیگر متفاوت است. ابتدا فامیلی یا همان نام خانوادگی و سپس اسم بیان می شود. به طور مثال اوشین تاناکورا درواقع تاناکورا اوشین، تاناکورا فامیلی و اوشین اسم بوده است. اما رسانه های خارجی به دلیل اینکه در کشورشان اول اسم گفته می شود سپس فامیلی، این تغییر را در اسم های ژاپنی انجام می دهند. ولی در ژاپن کسی نخست وزیر را شینزو آبه صدا نمی کند و باید او را آبه شینزو خواند.

به نظر می رسد با نزدیک شدن به المپیک 2020 در توکیو، ژاپنی ها در تلاش هستند تا این سو برداشت و اشتباه اسم هایشان در جهان برطرف شود و اسامی آن ها به درستی گفته شود.

5050

منبع: خبرآنلاین

به "او نامش آبه شینزو است نه شینزو آبه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "او نامش آبه شینزو است نه شینزو آبه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید