آیا در خصوص رابطه قبلی مان صحبت کنیم؟

خبرنگاران: همواره به ما گفته اند که در خصوص روابط عاطفی قبلی مان با شخصی که تازه وارد زندگی مان شده، حرف نزنیم، اما آیا این درست است؟ خیر. تمام نصیحت هایی که در این مورد شنیده اید را دور بریزید. شما باید در خصوص روابط قبلی تان با فرد تازه وارد صحبت کنید، اما این صحبت کردن هم شرایطی دارد که باید رعایت کنید.

آیا در خصوص رابطه قبلی مان صحبت کنیم؟

اگر شما برای بار اول است که طرف مقابل تان را می بینید، بهتر است که در خصوص روابط قبلی تان با او حرف نزنید. در واقع این موضوع برای شما یک زنگ خطر است، زیرا این پیام را به طرف مقابل تان می دهید که هنوز هم درگیر روابط قبلی تان هستید. شاید در واقعیت اینطور نباشد، اما او نمی تواند دلیل منطقی برای حرف های شما در خصوص عشق قبلی تان پیدا کند و همین سوبرداشت موجب دوری او از شما می گردد.

حرف زدن در خصوص رابطه قبلی چه فوایدی دارد؟

زمانی که فردی از گذشته اش برای شما حرف می زند، اولین چیزی که به ذهن تان خطور می نماید این است که او هنوز هم درگیر رابطه قبلی اش می باشد. شاید در بعضی مواقع این تصور درست باشد، اما همواره اینگونه نیست. در واقع صحبت کردن در خصوص رابطه قبلی فوایدی هم دارد که شاید از آن بی خبر باشید. زمانی که شما در خصوص تجربه های تلخ تان صحبت می کنید، در حقیقت انرژی های منفی تان را تخلیه می کنید و از غم تان می کاهید. علاوه بر آن، این کار به شما یاری می نماید که بتواند رابطه قبلی و اتفاقاتی که برایتان افتاده را تجزیه و تحلیل کنید و از آن ها برای بهبود رابطه فعلی تان یاری بگیرید.

شاید فکر کنید که با صحبت کردن در خصوص روابط قبلی، به زخم هایتان نمک می پاشید، اما واقعیت این است که نادیده دریافت آن نیز به صلاح تان نمی باشد. در واقع شما باید به اتفاقات گذشته فکر کنید تا بتوانید اشتباهاتی که انجام داده اید را شناسایی و از رخ دادن دوباره آن ها جلوگیری کنید. بنابراین، هر کسی که به شما گفته صحبت کردن در خصوص رابطه قبلی تان اشتباه است و بر غم تان می افزاید، اشتباه گفته است. در واقع شما با حرف زدن در خصوص آن می توانید از گذشته تان کنده شوید و به سمت جلو حرکت کنید.

چرا باید در خصوص رابطه قبلی با طرف مقابل مان مصاحبه کنیم؟

تمام کردن یک رابطه عاطفی، سختی های خودش را دارد. گاهی ما آنقدر غرق در غم می شویم که دوست داریم تنها باشیم و گاهی هم احتیاج داریم تا در خصوص اتفاقاتی که برایمان افتاده با کسی دردودل کنیم. برای این کار شما می توانید با افراد خانواده، دوستان یا هر فرد قابل اعتماد دیگری صحبت کنید. حتی اگر کسی در اطرافتان سراغ ندارید، می توانید از یک مشاور یاری بگیرید. آن ها علاوه بر دو گوش شنوا، می توانند به شما پیشنهاد های مفیدی را بدهند.

صحبت کردن با دیگران در خصوص عشق قبلی تان، باعث می گردد که شما خودتان را بیشتر بشناسید، با اشتباهاتی که نموده اید آشنا شوید. اگر فردی از زاویه دیگری به گذشته تان نگاه و آن را تجزیه و تحلیل کند، شما نیز بیشتر به اشتباهاتی که داشته اید، مطلع می شوید. اگر چه صحبت کردن در خصوص رابطه قبلی تان این پیام را به دیگران می دهد که شما هنوز گذشته را فراموش ننموده اید، اما در واقعیت باعث می گردد که شما تمام آن اتفاقات تلخ را برای خودتان حل کنید و به سمت آینده پیش روید. اما چرا باید در خصوص رابطه قبلی تان با فردی که به تازگی وارد زندگی تان شده، حرف بزنید؟

شاید پیش خودتان فکر کنید که گذشته گذشته است و شما دیگر نباید به آن فکر کنید، اما بدانید که ما در هر شرایطی تحت تاثیر گذشته مان هستیم؛ بنابراین به اشتراک گذاشتن تجربیاتی که به دست آورده اید، می تواند برای هر دوی شما و به تبع رابطه تان مفید باشد.

اگر به تازگی رابطه تان را شروع نموده اید، بهتر است که درباره رابطه قبلی تان با طرف مقابل حرف نزنید، اما اگر رابطه شما جدی تر شد، باید در خصوص کلیت آن و مسائلی که باعث جدایی شما از هم شده، صحبت کنید. این کار باعث می گردد که اشتباهات گذشته را تکرار نکنید.

چه چیز هایی را به شریک زندگی مان بگوییم، چه چیز هایی را نه؟

با حرف زدن در خصوص رابطه قبلی، نه تنها شما رابطه تان را بر پایه صداقت برپا نموده اید، بلکه طرف مقابل را هم در گذشته تان شریک نموده اید. در واقع او نیز نسبت به گذشته شما احساس دلسوزی، غم یا حتی شادی می نماید و همین حس موجب صمیمیت شما با یکدیگر می گردد. علاوه بر این، شریک زندگی شما می تواند بسیاری از رفتار های شما را ریشه یابی کند. مثلا او از تعریفات شما می فهمد که شما نسبت به خسیسی حساسیت دارید و اصلا به همین علت از عشق قبلی تان دست کشیده اید، از این رو سعی می نماید که در این مورد با احتیاط بیشتری قدم بردارد.

حواس تان باشد، زمانی که دارید در خصوص گذشته تان حرف می زنید، تاکید را روی خودتان بگذارید نه فردی که در زندگی شما بوده است، زیرا در این صورت ممکن است که نتیجه عکس دهد و حسادت طرف مقابل را برانگیزد.

صحبت کردن درباره رابطه قبلی با فردی که در حال حاضر توی زندگی تان است، کار ساده ای نیست. در واقع شما باید این کار را با احتیاط زیادی انجام دهید تا حساسیت طرف مقابل را برانگیزد. فکر فرار از این کار به سرتان نزدند، زیرا رابطه عاطفی شما مانند مذهب، سیاست، خانواده و عقایدتان، اهمیت زیادی دارد و باید از همان ابتدا در خصوص آن با یکدیگر صحبت کنید تا اگر ابهامی وجود دارد، رفع گردد. البته همه چیز را نباید بگویید، زیرا ممکن است که نتیجه ای عکس دهد. به عنوان مثال، شما نباید در خصوص رفتار های عشق قبلی تان حرف بزنید. یا بگویید که او این کار را می کرد و آن کار را می کرد... با این حرف ها نه تنها طرف مقابل تان فکر می نماید که شما هنوز ناراحتی هایتان از او را فراموش ننموده اید، بلکه شما را فردی تصور می نماید که هیچ مسئولیتی به عهده نمی گیرید و همه مسائل را گردن دیگری می اندازید. در واقع حرف های شما نباید مخاطب خاصی داشته باشد یا به بیان دیگر نباید اسم کسی را ببرید، بلکه باید روی اتفاقاتی که روی شما تاثیر گذاشته، متمرکز شوید.

البته نباید مکالمه شما یک طرفه باشد. اگر دیدید که شما متکلم وحده هستید و طرف مقابل تان هیچ حرفی نمی زنید، از او بخواهید که در بحث شما شرکت کند و او هم تجربیات اش را با شما در میان بگذارد.

منبع: lovepanky

منبع: برترین ها

به "آیا در خصوص رابطه قبلی مان صحبت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا در خصوص رابطه قبلی مان صحبت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید